Jakie są ceny używanych samochodów dostawczych do 5 lat?

Na rynku samochodów dostawczych można znaleźć wiele propozycji różnych modeli. Przede wszystkim poszukiwanymi samochodami są te w wieku do 5 lat. Jednak jak dokładnie kształtują się ich ceny? Na jakie samochody dostawcze w tym wieku warto postawić?

Jak kształtują się ceny samochodów dostawczych w wieku do 5 lat?

W obecnych czasach samochody dostawcze są na wagę złota. Wiele przedsiębiorstw opiera swoją działalność właśnie na nich. Nie ma się jednak czemu dziwić, ponieważ jest to znakomite rozwiązanie. Niestety, nie każdy może sobie pozwolić na zakup całkowicie nowego egzemplarza z salonu. W związku z tym, wielu przedsiębiorców rozgląda się za pojazdami używanymi. Najlepiej, jeśli mają one około 5 lat, ponieważ w takim wypadku starczą na kolejny długi okres eksploatacji.

W przypadku, gdy zależy nam na mniejszych autach dostawczych, takich jak Volkswagen Caddy, ich ceny kształtują się na poziomie około 50 tysięcy złotych. Jest to minimalna kwota, jaką należy wyłożyć za tego typu samochód. Nie będzie on bogato wyposażony ani w idealnym stanie, jednak jak najbardziej wystarczy na początek. Tego typu auta mają wiele zalet, jednak przede wszystkim nie są duże, w związku z czym przyjemnie się prowadzą i nie zajmują dużo miejsca przykładowo w mieście.

W przypadku większych aut dostawczych z pewnością będzie trzeba przygotować nieco więcej pieniędzy. Jeśli chodzi o rozmiary aut typu Volkswagen Transporter, minimalna kwota będzie wynosić około 120 tysięcy. Warto wziąć pod uwagę fakt, że tego typu auta dają też większe możliwości i zazwyczaj są bardziej bogato wyposażone. W przypadku typowych busów pięcioletnie modele kosztują około 100 tysięcy złotych, jednak mogą być to egzemplarze z dość dużymi przebiegami.

Na jaki samochód dostawczy w wieku do 5 lat warto postawić?

Warto pamiętać, że nie każdy samochód dostawczy w wieku około 5 lat będzie równie dobry. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ich stan, a także wersję długości i silnikową. Niektóre z samochodów dostawczych nie są na tyle bezawaryjne, aby wytrzymały większe przebiegi bez poważnych napraw. W przypadku najmniejszych aut dostawczych w wieku do 5 lat najlepiej postawić na sprawdzone konstrukcje takie jak Volkswagen Caddy czy Peugeot Partner. Ponadto ich wybór na rynku jest całkiem spory.

Jeśli planujemy zakup większego auta, warto postawić na Volkswagena Transportera lub Citroena Jumpy. Oferują one wiele wersji nadwoziowych, a także posiadają nowoczesne wnętrze i rozwiązania. Ponadto wiele z tych aut udowodniło, że potrafi przejechać wiele kilometrów bez większych napraw, co także jest bardzo ważnym parametrem. Można ewentualnie zdecydować się na Renault Trafica, który także jest niezawodny i nowoczesny, a zazwyczaj kosztuje nieco mniej.

W przypadku gdy zależy nam na faktycznie praktycznych rozwiązaniach i dużych rozmiarach, warto postawić na busa. Na rynku wybór jest niezwykle duży. Przede wszystkim są to takie konstrukcje jak Mercedes Sprinter, Volkswagen Crafter czy Iveco Daily. Mają one wiele zalet, jednak dla wielu przedsiębiorców są po prostu za duże. W tym segmencie wszystko zależy od tego, na czym nam zależy. Wiele konstrukcji posiada wiele rodzajów zabudowy, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Gdzie można kupić używane samochody dostawcze?

Dostępność tego typu aut jest niezwykle duża, jednak trzeba wiedzieć, gdzie szukać. Przede wszystkim używane auta dostawcze można znaleźć w internecie. To właśnie tam najwięcej firm wystawia swoje używane samochody. Można je znaleźć na wielu portalach ogłoszeniowych. Jeśli wiemy, który konkretnie model chcemy, możemy poszukać dokładnie taką sztukę, jaka przypadnie nam do gustu. Wybór jest obecnie bardzo rozbudowany.

Innym sposobem jest wybranie się do większych komisów samochodowych, które też mają tego typu auta dostawcze. Dzięki temu będziemy w stanie szybko sprawdzić ich stan oraz to, jak prezentują się na żywo. Jest to niezwykle ważne przed zakupem samochodu. Podobnie jest z zakupem samochodu w internecie. Należy się upewnić co do jego stanu, abyśmy nie mieli dużych wydatków tuż po zakupie. Jest to możliwe w każdy przypadku, jednak warto zminimalizować ryzyko.

Oceń!